Bieganie uzależnia, przyzna to każdy, kto rozpoczął przygodę z tą formą aktywności. Jednak przychodzi taki moment, gdy każdy bardziej doświadczony biegacz czuje potrzebę zmiany stylu biegowego, spróbowania czegoś nowego. Naprzeciw potrzebom takich osób wychodzi amerykańska firma Merrell, której znakiem rozpoznawczym są minimalistyczne buty do biegania. Dlaczego warto biegać w butach typu barefoot, czym różnią się od standardowego obuwia biegowego? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zalety butów do biegania Merrell – dlaczego warto je mieć?

Obuwie biegowe Merrell słynie z tego, że jest solidne i jednocześnie proste w swej konstrukcji, pozbawione niepotrzebnych udziwnień, nie inaczej jest z kolekcją przeznaczoną do biegania w stylu naturalnym. Słynna podeszwa Vibram, w którą jest wyposażone większość modeli zapewnia odpowiednią przyczepność oraz jest bardzo odporna na ścieranie.

Buty do biegania naturalnego Merrell są elastyczne i niezwykle lekkie. Wielu biegaczy przyzwyczajonych do użytkowania klasycznych butów biegowych przyznaje, że po założeniu obuwia typu barefoot, jest ono praktycznie nieodczuwalne ze względu na swoją niską wagę (w zależności od modelu 150-190 g).

Brak typowej amortyzacji to kolejna cecha tego rodzaju sportowego obuwia – dzięki czemu biegacz automatycznie uczy się biegać ze śródstopia, a nie z pięty (co jak wiadomo bardzo szkodzi kolanom).

Bieganie w minimalistycznych butach Merrell jest zbliżone do biegania na boso, co jest dla człowieka bardziej naturalne. To właśnie dzięki naturalnej technice biegania znacznie zmniejsza się ryzyko kontuzji, czy odczuwania uciążliwego bólu po zakończonym treningu – z tego powodu wielu zaawansowanych biegaczy decyduje się na zakup obuwia Merrell.

Jeśli planujemy rozpocząć bieganie naturalne, potrzebujemy wytrzymałego i przewiewnego obuwia w nowoczesnym designie, warto wziąć pod uwagę buty do biegania marki Merrell, to naprawdę dobra inwestycja.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Buty trekkingowe Salomon czy Merrell - które wybrać?