Amerykańska firma Merrell nie osiada na laurach i nadal nieustannie pracuje nad modelem idealnego obuwia do biegania w terenie. Wraz z nową kolekcją światło ujrzały buty Merrell Vapor Glove 3, które pretendują do tytułu nowego hitu sprzedaży w zakresie nowoczesnych butów biegowych.

Marka Merrell specjalizuje się w produkcji szeroko pojętego obuwia sportowego. Od ponad 30 lat wprowadza na rynek innowacyjne produkty, które odpowiadają na potrzeby osób aktywnych fizycznie, niezależnie od dziedziny. Jedną z mocniej rozwijanych przez firmę linii produktowych jest właśnie obuwie do biegania w terenie, które powstaje z myślą o spełnianiu najważniejszych cech wpisanych w wizerunek marki Merrell - niezawodność i wysoka jakość wykonania. Nowy model tej firmy, czyli Vapor Glove 3 idealnie wpisuje się w te kryteria oraz skutecznie kreuje nowe wyobrażenie na temat solidnych butów do biegania.

Buty do biegania w terenie - czym się wyróżniają?

Buty do biegania w terenie Vapor Glove 3 charakteryzują się specyficzną konstrukcją oraz  przemyślanym systemem rozwiązań mających na celu właściwą amortyzację podczas treningu biegowego. W porównaniu do tradycyjnych butów przystosowanych do biegania terenowego, są smuklejsze, lżejsze oraz lepiej dostosowujące się do kształtu stopy.

Merrell Vapor Glove 3 - nowy wymiar butów do biegania

Buty Merrell Vapor Glove 3 dostępne są w wersji dla kobiet i mężczyzn. W obu przypadkach wykorzystano te same technologie oraz materiały. Analizując model pod kątem rozwiązań, warto zwrócić uwagę na:

- gumową podeszwę Vibram, która gwarantuje doskonałą przyczepność oraz trwałość, co jest niezwykle ważne w przypadku butów treningowych, które eksploatowane są często i na różnych nawierzchniach. Vibram od lat jest znanym cenionym rozwiązaniem stosowanym w obuwiu sportowym, które często jest stosowane przez markę Merrell;

- wkładkę M-Select Fresh, która skutecznie przeciwdziała rozwojowi przykrego zapachu, co jest szczególnie istotne w przypadku aktywnego i częstego wysiłku;

- ochronne wzmocnienia palców, co potęguje komfort użytkowania obuwia;

- czubki odporne na przetarcia, dzięki czemu obuwie dłużej utrzymuje swoją naturalną formę oraz wygląd;

Przedstawiane obuwie jest także ciekawe pod kątem samego wyglądu - zarówno w wersji dla  kobiet i mężczyzn są dostępne w kilku oryginalnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu spodobają się zarówno osobom preferujących bardziej klasyczne fasony, jak i tym nastawionym na nowoczesny design wpisujący się w kontekst modnego ostatnimi czasy sportowego stylu miejskiego.

Naszym zdaniem, nowy model butów do biegania Merrell koncentruje wszystkie najlepsze cechy butów do biegania terenowego, świetnie koresponduje z aktualnymi trendami, oraz wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną, dzięki czemu ma szansę zdominować rynek podobnych produktów.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Nowa kolekcja The North Face - nowoczesna odzież outdoorowa i treningowa