Gwarancją bezpiecznego i komfortowego przemierzania górskich szlaków są profesjonalne buty trekkingowe – to obowiązkowy element wyposażenia każdego turysty. Dziś przyjrzymy się butom trekkingowym Salomon i Merrell – dwóch popularnych marek, które oferują lepszy produkt?

Porównanie butów trekkingowych Salomon i Merrell

Jak pośród tak bogatej oferty rynkowej wybrać najlepszy model obuwia trekkingowego? To pytanie zadaje sobie wielu miłośników turystycznych wypraw. Jednymi z najchętniej kupowanych butów do trekkingu są te marki Salomon i Merrell, zresztą nie bez przyczyny.

Buty trekkingowe Salomon słyną z doskonałej wytrzymałości i solidnego wykonania, są oddychające i zapewniają stopom odpowiedni komfort termiczny. Dzięki specjalistycznej, autorskiej podeszwie Contagrip, buty gwarantują użytkownikowi odpowiednią amortyzację oraz maksymalną przyczepność na zróżnicowanych powierzchniach.

Warto dodać, że trekkingowe buty Salomon są wodoodporne, dzięki czemu można zakładać je nawet w deszczowe dni. Producent posiada w swojej zróżnicowanej ofercie zarówno męskie, jak i damskie buty trekkingowe z wyższą lub niższą cholewką - w wielu rozmiarach oraz bogatej gamie kolorystycznej.

Buty trekkingowe Merrell również posiadają szereg zalet, nie ustępując atrakcyjnym designem, czy wielością dostępnych modeli Salomonowi. Podobnie jak obuwie Salomon, buty Merrell są wodoodporne i bardzo solidnie wykonane – w oparciu o najnowsze technologie. Wysokiej jakości membrana Gore-Tex zapewnia stopom odpowiednią wentylację, a masywna podeszwa Vibram nie ustępuje jakością podeszwie Contagrip charakterystycznej dla butów Salomona, zapewniając odpowiednią stabilność z podłożem.

Podsumowując, który producent oferuje lepszej jakości obuwie? Nie sposób rozstrzygnąć tego sporu, zarówno firma Merrell, jak i Salomon ma do zaoferowania wysokogatunkowe obuwie przeznaczone do trekkingu, które posłuży nam przez wiele sezonów.