GORE-TEX® to dobrze znana wszystkim miłośnikom outdooru technologia zapewniająca skuteczną ochronę przed szeroko pojęta wilgocią. Obuwie z membraną GORE-TEX® uchodzi za idealne do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, zwłaszcza w okresie trudnych i niestabilnych warunków pogodowych.

Pojęcie GORE-TEX® kojarzy sie przede wszystkim z wodoodpornością i oddychalnością, które są zagwarantowane przez specjalną konstrukcję samej membrany. W uproszczeniu, jej działanie polega na odprowadzaniu pary wodnej i wilgoci z wnętrza obuwia na zewnątrz przy jednoczesnej ochronie przed przenikaniem wilgoci do środka. Oznacza to, że nawet podczas aktywnego przemieszczania się po podmokłym terenie, błocie czy śniegu, buty pozostają suche.

Na rynku dostępne są 3 rodzaje membran GORE-TEX®, a każda z nich powstała z myślą o innym rodzaju aktywności i intensywności treningu. Membrany tego producenta są wykorzystywane przez znane marki sportowe i outdoorowe, szczególnie do produkcji butów trekkingowych i butów do biegania terenowego. Merrell, The North Face czy Salomon, to tylko niektóre z topowych firm, które chętnie wypuszczają na rynek produkty z GORE-TEX®, co jest symbolem olbrzymiego zaufania i uznania dla tej technologii.

Buty trekkingowe z GORE-TEX®

Ciekawą propozycję dla osób poszukujących zaawansowanych butów górskich z membraną przygotowała firma Salomon. Techniczne buty męskie X Alp Spry Gore-Tex® to połączenie wygody i funkcjonalności wynikających z zastosowania najlepszych rozwiązań, czyli wkładki ORTHOLITE®, podeszwy CONTAGRIP® i technologii bezszwowej konstrukcji butów, czyli SEAMLESS TECHNOLOGY.

Buty męskie Merrell Thermo Rogue 8 Gore-Tex® to wysokie buty trekkingowe z ociepleniem i kultową membraną, które zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnym użytku wysokogórskim w okresie zimy. Ze względu na wykorzystanie wielu skutecznych technologii, jak syntetyczna ocieplina PRIMALOFT® czy antypoślizgowa podeszwa VIBRAM® nie trzeba obawiać się wędrówki nawet w okresie bardzo niskich temperatur czy podczas często występujących w wyższych partiach gór oblodzeń.

Buty do biegania terenowego z GORE-TEX®

Buty męskie i damskie Merrell All Out Crush 2 Gore-Tex® przyciągają uwagę przede wszystkim bardzo ciekawym designem. Te kolorowe buty do biegania terenowego z membraną GORE-TEX® są nie tylko wodoodporne, ale także posiadają szereg innych udogodnień na rzecz komfortu użytkowania - stabilizującą wkładkę w podeszwie TRAIL PROTECT™, wytrzymałą podeszwę M-SELECT GRIP oraz technologię M-SELECT FRESH, która wspiera zachowanie odpowiedniej mikroflory wewnątrz obuwia.

Wygodne i niezawodne buty to podstawa udanej wycieczki czy treningu na świeżym powietrzu - pozwalają cieszyć się wygodną oraz zwiększają bezpieczeństwo podczas poruszania się po zróżnicowanym terenie. Buty z membraną GORE-TEX® to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, którą każda osoba zainteresowana turystyką górską czy bieganiem poza utartymi szlakami powinna mieć w swojej szafie.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Nowości na sezon zimowy i nie tylko, czyli polecane obuwie i odzież na chłodne dni