Columbia Sportswear to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek outdoorowych na świecie. Sprawdź, z czego słynie firma, która od ponad połowy dekady dostarcza nietuzinkowych rozwiązań z zakresu odzieży i obuwia sportowego.

Columbia to rodzinna firma, która została założona w 1938 w Portland z inicjatywy pary niemieckich emigrantów, Paula i Marie Lamfromów. Początkowo zajmowała się przede wszystkim produkcją kapeluszy, jednak z czasem portfolio jej flagowych produktów zostało powiększone o kamizelki wędkarskie oraz kurtki z membraną, które szybko okazały się kluczem do sukcesu firmy. Od momentu wprowadzenia na rynek kurtek firma stawała się z roku na rok coraz bardziej popularna - w ciągu ostatnich 20 lat działalności zyskała ona miano lidera w sektorze turystyki outdoorowej. Stało się tak m.in. ze względu na opracowanie autorskich rozwiązań z zakresu zaawansowanych technologii wykorzystywanych na szeroką skalę w produkcji odzieży i obuwia. Jednak za sukcesem firmy Columbia stoi także szereg innych czynników.

Innowacyjność technologiczna

Columbia opracowała szereg nowatorskich rozwiązań, takich jak:

Omni-Wick®, czyli technologia przyspieszająca odprowadzania wilgoci ze skóry w celu zapewniania komfortu podczas aktywności.

Omni-Shade®, czyli blokowanie szkodliwego promieniowania UV i ochrona przed poparzeniem słonecznym, co ma olbrzymie znaczenie podczas wędrówek w warunkach wysokogórskich.

Omni-Heat®, czyli technologia termiczna pozwalająca skutecznie regulować temperaturę i maksymalnie wykorzystywać ciepło produkowane przez organizm podczas wysiłku.

Omni-Shield®, czyli rozwiązanie pomagające chronić materiał przed zabrudzeniami i dłużej zachowywać wszystkie jego właściwości.

Wysoka jakość materiałów

Columbia od samego początku dba o wysoką jakość swoich produktów, dlatego do ich produkcji wykorzystywane są tylko wielokrotnie sprawdzone, dopracowane w najmniejszym szczególe i różnorodne materiały. Doskonałym przykładem na skuteczne łączenie materiałów jest kurtka trekkingowa z ociepleniem z gęsiego puchu Columbia Lake 22, która została uszyta z najlepszej jakości poliestru.

Staranne wykonanie

Amerykańska firma poświęca dużo uwagi wykończeniom, tworząc autorskie rozwiązania w zakresie wzmacniania szwów, projektowania niezawodnych zamków czy systemów pozwalających na szybkie i bezproblemowe łączenie kilku warstw w przypadku kurtek 2w1 i 3w1.

Wytrzymałość

Połączenie sprawdzonych materiałów, nowoczesnych technologii i dokładnych wykończeń sprawiają, że odzież i obuwie sportowe marki Columbia uchodzą za niezwykle wytrzymałe i odporne na rozmaite czynniki zewnętrzne. Dzięki temu ich produkty nie tracą na jakości nawet przy długotrwałym użytkowaniu w najbardziej skrajnych warunkach.

Funkcjonalność

Odzież i obuwie sygnowane logiem Columbia powstają z myślą o praktycznym zastosowaniu, dzięki czemu sprawdzają się zarówno podcza uprawiania sportów, jak i na co dzień. Wykorzystywane do ich produkcji materiały gwarantują ochronę przed wiatrem, wilgocią czy nadmierną ekspozycję słoneczną, a także są odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu.

Szeroka oferta skierowana dla każdego

Columbia wyróżnia się także tym, że posiada bardzo szeroką ofertę, która łatwo trafia w gusta zarówno amatorów sportów outdoorowych, jak i profesjonalnych zawodników czy miłośników stylu lifestylowego. Ich produkty są dostępne praktycznie dla każdego, dzięki dużej rozpiętości cen.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Columbia Sportswear jest obecnie jest jedną z najchętniej wybieranych i najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie.

 

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Idealna kurtka zimowa. Czy istnieje?