Salomon - francuska firma znana z kultowych butów trekkingowych i odzieży sportowej ,to jeden z najbardziej znanych producentów działających obecnie na rynku outdoorowym. Od ponad 70 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii stosowanych w obuwiu i odzieży, które szybko zostały uznane za niezwykle skuteczne i docenione przez osoby zainteresowane sportem i aktywnym wypoczynkiem.

Technologie stworzone z pasji do sportu

Najsłynniejsze i najbardziej rozpoznawalne technologie stosowane w butach trekkingowych i sportowych Salomon to między innymi:

Contagrip – świetnie amortyzująca i stabilizująca podeszwa powstała w oparciu o autorski projekt firmy. Przez wielu jest uznana za jedno z największych i najbardziej znaczących osiągnięć Salomona. Nowatorstwo podeszwy Contagrip tkwi w tym, że powstała ona z połączenia trzech różnych warstw gumy, które nawzajem na siebie oddziałują zapewniając komfortowe użytkowanie obuwia. Rozwiązanie jest szeroko stosowane w butach trekkingowych Salomon oraz butach sportowych - treningowych i do biegania. Można ją znaleźć m.in. w modelu butów trekkingowych Salomon pochodzących z nowej kolekcji - butach męskich Salomon Evasion 2 Aero lub świetnych butach męskich do biegania terenowego Salomon Speedcross Vario 2.

OrthoLite – niezawodna wkładka do butów, stworzona ze specjalnej pianki, która na dłużej pozwala zachować jej oryginalny kształt oraz zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów wewnątrz obuwia. Dodatkową zaletą wkładki jest wspieranie systemu wentylacji, dzięki czemu przez długi czas odczuwany jest komfort oraz świeżość. To rozwiązanie znajdziemy głównie w różnych odmianach butów outdoorowych, m.in. w modelu butów trekkingowych męskich Salomon Evasion 2 LTR.

Climashield – niezawodna, wodoodporna membrana, która skutecznie ogranicza przedostawanie się wilgoci do butów i zapewnia optymalny poziom ciepła wewnątrz obuwia. Sprawdza się znakomicie w typowo zimowych butach outdoorowych, których głównym zadaniem jest zapewnienie wysokiego poziomu komfortu cieplnego podczas użytkowania.

Sensifit – dopracowana w każdym szczególe technologia zapewniająca poprawne mocowanie stopy w bucie, skutecznie zapobiegająca powstawaniu otarć i pęcherzy. Salomon wykorzystuje ją przy produkcji butów trekkingowych każdego typu.

Niezawodność i solidność produktów marki Salomon

Wszystkie autorskie technologie marki Salomon są poddawane szczegółowym i wielokrotnym testom jakościowym, które mają za zadanie odnalezienie obszarów do poprawy. Wynika to głównie z dewizy Salomona, który na pierwszym miejscu zawsze stawia niezawodność, trwałość i solidność oferowanych rozwiązań. W praktyce oznacza to, że produkty są wypuszczane na rynek dopiero po kompleksowej i wieloaspektowej ocenie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że są one najwyższej jakości. Dzięki temu marka zgromadziła wokół siebie szeroką i zróżnicowaną grupę odbiorców, z mocnym naciskiem na zawodowych sportowców, jak i amatorów aktywności fizycznych uprawianych rekreacyjnie.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Buty do biegania szosowego i terenowego - różnice i zalety