Kurtek trekkingowych jest bardzo dużo, ale nie wszystkie spełniają oczekiwania odbiorców. W związku z tym warto zapoznać się z profesjonalnym rankingiem takich kurtek, aby wiedzieć, które z nich wybrać, gdy użytkownicy będą szykować się na trening lub wyprawę górską. W takim przypadku należy być przygotowanym na to, iż użytkownik będzie zmagał się z silnymi podmuchami wiatru, mrozem, nadmiarem potu oraz wilgocią.

Kurtki trekkingowe do treningu

Kurtki trekkingowe dzieli się na treningowe oraz wysokogórskie. Oto lista 10 najpopularniejszych i najlepszych kurtek trekkingowych w tym przedziale cenowym: The North Face Quest - zdecydowanie najlepsza opcja na rynku. Kurtka sprawdza się podczas wszelkich aktywności fizycznych, więc z pewnością nie rozczaruje użytkowników. Kurtkę wykonano z najlepszych materiałów, zapewnia użytkownikom ciepło oraz przepuszczalność powietrza. Jest oddychająca oraz bardzo lekka, z pewnością będzie się ją zabierało na wiele treningów oraz wypraw. Z innych popularnych modeli godne polecenia są:

  • COLUMBIA Good Ways II, która gwarantuje wodoodporność, dlatego można ją zakładać podczas bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. podczas rzęsistego deszczu. Kurtka swobodnie oddycha, posiada wiele uszczelnionych szwów, dzięki czemu jest wytrzymała. Poza tym jest niezwykle komfortowa.
  • COLUMBIA Westbrook nadaje się do wycieczek mniej zaawansowanych, a więc wtedy, kiedy na świeżym powietrzu nie spędza się tak wielu godzin. Doskonale chroni przed deszczem oraz przenikliwym wiatrem. Doceniana przez osoby, które nie lubią podróżować w nieprzyjemnych warunkach pogodowych.
  • The North Face Ambition Wind przeznaczona jest głównie do codziennych treningów. Jeśli ktoś wiąże swoje życie z codzienną aktywnością fizyczną, powinien zdecydować się właśnie na ten model.
  • The North Face Sangro wspaniale sprawdza się podczas biegów, wspinaczek górskich, ale też joggingu. Można zakładać ją podczas niekorzystnej pogody i mieć pewność, że użytkownik nie narazi się na dolegliwości zdrowotne.
  • COLUMBIA Heather Canyon Softshell to świetna propozycja dla osób, które wolny czas spędzają poza miastem, np. w górach. Wykonana z materiału stretch. Jest gruba, a zarazem lekka. Jej atutem jest to, iż jest usztywniana, spodoba się miłośnikom aktywności fizycznej.
  • The North Face 100 Glacier to wszechstronna oraz bardzo uniwersalna kurtka, z której można korzystać praktycznie przez cały sezon. Dobrze spisze się zarówno wiosną, jak i zimą.
  • The North Face Cyclone 2 - sprawdza się podczas wszelkiej aktywności fizycznej. Można zakładać ją przede wszystkim na wycieczki rowerowe oraz treningi długodystansowe.
  • The North Face Blocked Tka 100 - bardzo modne rozwiązanie odzieżowe. Używana zwykle jako warstwa wierzchnia stroju turystycznego.
  • The North Face Flyweight stanowi idealne rozwiązanie na okres przejściowy. Zazwyczaj używa się jej podczas niezbyt długich treningów, np. biegowych.

Jak widać kurtki trekkingowe dzielą się na wiele różnych typów, ale powyższy ranking sprawi, iż zainteresowani wybiorą optymalne dla siebie męskie kurtki trekkingowe.

Najlepsze męskie kurtki trekkingowe

Wybierając męskie kurtki trekkingowe warto skupić się na tym, aby były one jak najbardziej uniwersalne, tzn. tak, aby można było z nich korzystać praktycznie przez cały rok. Powyższe kurtki dają możliwość swobodnego, bezpiecznego oraz komfortowego uprawiania różnorodnych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu, nawet w deszczu. Tym samym taka aktywność przebiegnie bez żadnych niespodzianek, a użytkownik nie narazi się na żadne choroby. Dodatkowo każdy będzie wyglądał w nich modnie.