Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna i związana z nią poprawa ogólnych warunków pogodowych sprawiają, że coraz chętniej myślimy o ucieczce na łono natury i zwiększonej aktywności fizycznej. Jednak przed wyjazdem w góry w trakcie zmieniających się warunków pogodowych warto wybrać dobre buty trekkingowe.

Wycieczka w góry o tej porze roku może być fantastyczną przygodą - powoli zanikający z wysokich partii górskich śnieg i budząca się do życia przyroda to olbrzymie źródło inspiracji i potężna dawka pozytywnej energii. Po tegorocznej długiej i mroźnej zimie każdemu przyda się odmiana, a korzyści dla organizmu płynące z aktywnej wycieczki są wręcz nieocenione.

Polecane modele butów trekkingowych Merrell

Buty trekkingowe powinny kojarzyć się z komfortem, solidnym wykonaniem, wytrzymałością oraz dobrą amortyzacją. Przygotowaliśmy zestawienie 3 topowych modeli butów trekkingowych z najnowszej kolekcji firmy Merrell, która od lat 80. specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy butów sportowych i outdoorowych.

Merrell Siren Traveler Q2

Damskie buty trekkingowe Merrell Siren Traveler Q2 to doskonała propozycja dla aktywnych kobiet, które szukają obuwia wykonanego z najwyższej klasy materiałów. Są to niewysokie, smukłe buty chroniące kostkę przed urazami. Gruba, ale jednocześnie elastyczna podeszwa odpowiednio chroni przed poślizgnięciem, dzięki czemu buty sprawdzą się w praktycznie każdych warunkach terenowych. Merrell Siren Traveler Q2 to obuwie uniwersalne i wielosezonowe, które sprawdzi się zarówno podczas wycieczki górskiej, jak i na co dzień. Buty dostępne są w dwóch modnych wariantach kolorystycznych.

Merrell Moab 2 Ventilator

Buty Merrell Moab 2 Ventilator to doskonałe buty trekkingowe dostępne w wersji dla kobiet i mężczyzn, które wyróżniają się bardzo zaawansowanym systemem wentylacji, co zapewnia komfort nawet przy bardzo długich wędrówkach. Buty zostały wykonane ze skóry zamszowej, co gwarantuje, że zachowają doskonałą formę nawet przy bardzo częstym użytkowaniu. Na podkreślenie zasługuje także fakt, że jest to obuwie o niezwykle solidnej podeszwie, dzięki czemu bez problemu będziemy poruszać się po śniegu, błocie i innych mokrych nawierzchniach.

Merrell Moab 2 LTR Mid Gore-Tex

Buty trekkingowe Merrell Moab 2 LTR Mid Gore-Tex to wysokie buty górskie dla mężczyzn, które powstały z myślą o osobach uprawiających turystykę górską na bardziej zaawansowanym poziomie. Ten model obuwia został wyposażony w znaną i cenioną membranę Gore-tex, która doskonale chroni obuwie przed negatywnym wpływem wilgoci i przedostawaniem się wody do wnętrza buta, co ma olbrzymie znaczenie podczas wycieczek górskich w okresach niestabilnej pogody. Buty posiadają też zaawansowany system wentylacji oraz dobrze amortyzującą podeszwę.

Buty trekkingowe na wiosnę - podsumowanie

Zależnie od naszych potrzeb, wybierając buty trekkingowe powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, jak często i o jakich porach roku planujemy uprawiać turystykę górską. W zależności do tego możemy rozważyć zakup butów wielosezonowych lub zainwestować w zakup dodatkowej pary zimowych butów trekkingowych.

W okresie przedwiośnia i wiosny pogoda może płatać nam figle, jednak w dobrych butach trekkingowych nie będzie stanowić to większego problemu ani negatywnie wpływać na bezpieczeństwo górskich wędrówek. A w wycieczkach za miasto głównie chodzi o to, by móc cieszyć się ze zmiany otoczenia i krajobrazów.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: TOP 3 aktywności fizyczne rekomendowane na wiosnę